Rębak Arborist 130

Rębak Arborist 130 Greenmech

to kompaktowa maszyna. Wyposażony w silnik benzynowy 23 KM Honda, został zaprojektowany według standardów najwyższej jakości, wydajności oraz oszczędności. Konstrukcja stworzona w oparciu o stalowe podwozie z regulowanym dyszlem. Silnik jest zabudowany stalowymi osłonami, które tłumią hałas oraz zabezpieczają silnik przed uszkodzeniami mechanicznymi. Osłony zaprojektowano tak aby można je było szybko otworzyć co ułatwia dostęp do wnętrza maszyny oraz konserwacje silnika Hondy. Maszyna nie posiada elementów, które wystawiają poza jej obrys – ułatwia to poruszanie się terenie oraz na drogach.

Rębak wyposażony jest w szeroki stół podawaczy, który ułatwia załadunek materiału do gardzieli. Dlatego praca rębakiem GreenMech jest prosta i przyjemna dla użytkownika. Maszyna może rozdrabniać gałęzie do 15 cm, przy zachowaniu wydajności 3 ton zrębek na godzinę. Wiele firm usługowych przewozi gałęzie do miejsca składowania, zamiast rozdrabniać je na miejscu podczas wycinki. Dzięki zastosowaniu naszych maszyn możemy zaoszczędzić miejsce, czas oraz paliwo – dlatego że stosunek gałęzi do zrębka wynosi 6:1.

Wszystkie rębaki GreenMech wyposażone są technologie noży tarczowych (okrągłych) które ułatwiają prace oraz zwiększają efektywność nawet do 600% w porównaniu do noży prostych stosowanych w innych rębakach do gałęzi.Nóż posiada kilka powierzchni tnących, gdy jedna z krawędzi jest zużyta możemy obrócić nóż o 90 stopni i dalej pracować ostrą krawędzią. Zyskujemy przez to 4 krawędzie tnące. Ta metoda pozwala na 120-150 godzin pracy jednym nożem. Każdy z nich może być ostrzony 5-6 krotnie.

Elektronicznie sterowany system No-Stres podczas podawania materiału kontroluje prace wałków podających, aby odciążyć dysk tnący rębaka. System anty przeciążeniowy (No-Stress) wznawia pracę wałków w momencie gdy dysk tnący uzyska optymalną prędkość obrotową. Pozwala to uzyskać większa wydajność oraz ogranicza przeciążanie maszyny.

Chcesz zobaczyć większy model z silnikiem Diesel? Sprawdź nasz rębak Arborist 150

 

 

Film prezentujący pracę rębaka do gałęzi Arborist 130

 

 

 

Dane techniczne

Średnica gałęzi150 mm
SilnikHonda
Moc silnika23 KM
PaliwoBenzyna
Układ tnący4 x Noże tarczowe
Prędkość koła zamachowego1800rpm
Hydrauliczne wałki podającePodwójne pionowe
System kontroli podawaniaNo-Stress
Zbiornik paliwa27 litrów
Rozmiar opon155/80/R13
Wydajność 3 ton/godzinę
Otwór gardzieli970mm x 790mm
Rozmiar wlotu podającego150mm x 230mm
Komin wylotowy280 obrót
Wymiary (D x S x W)355 x 129 x 233 cm
Waga670kg
Moc akustyczna LWA116dB(A)