Rębak Arborist 150

Rębak Arborist 150

został opracowany pod kątem mocy, wydajności oraz oszczędności. Produkowany jest w dwóch wersjach silnikowych Kuboty: o mocy 26 lub 34 KM (Turbo Diesel). Konstrukcja oparta jest na stalowej ramie, tak samo jak w przypadku Arborist 130 i Arborist 150. Silnik został zabezpieczony osłonami, które chronią go przed uszkodzeniami oraz tłumią hałas wydobywającymi się z rębaka. Urządzenie wyposażone jest również w wentylator które wyrzuca ciepłe powietrze spod osłon. Wspomaga to wyrzucanie materiału poprzez komin, dzięki czemu Arborist 150 bezproblemowo radzi sobie mokrym oraz „zielonym materiałem” (np. tuje).

Rębak Arborist 150 wyposażony jest w szeroki stół podawaczy, który ułatwia załadunek materiału do gardzieli. Dlatego praca rębakiem jest prosta i przyjemna dla użytkownika. Maszyna może rozdrabniać gałęzie do 15 cm, przy zachowaniu wydajności 3,75 ton zrębek na godzinę. Wiele firm usługowych przewozi gałęzie do miejsca składowania, zamiast rozdrabniać je na miejscu podczas wycinki. Dzięki zastosowaniu naszych maszyn możemy zaoszczędzić miejsce, czas oraz paliwo – dlatego że stosunek gałęzi do zrębka wynosi 6:1.

Wszystkie rębaki GreenMech wyposażone są technologie noży tarczowych (okrągłych) które ułatwiają prace oraz zwiększają efektywność nawet do 600% w porównaniu do noży prostych stosowanych w innych rębakach do gałęzi.Nóż posiada kilka powierzchni tnących, gdy jedna z krawędzi jest zużyta możemy obrócić nóż o 90 stopni i dalej pracować ostrą krawędzią. Zyskujemy przez to 4 krawędzie tnące. Ta metoda pozwala na 120-150 godzin pracy jednym nożem. Każdy z nich może być ostrzony 5-6 krotnie.

Elektronicznie sterowany system No-Stres podczas podawania materiału kontroluje prace wałków podających, aby odciążyć dysk tnący rębaka. System anty przeciążeniowy (No-Stress) wznawia pracę wałków w momencie gdy dysk tnący uzyska optymalną prędkość obrotową. Pozwala to uzyskać większa wydajność oraz ogranicza przeciążanie maszyny.

Chcesz zobaczyć większą maszynę ? Poznaj możliwości Arborist 200.

 

 

Film prezentujący pracę rębaka do gałęzi Arborist 150

 

Dane techniczne

Średnica gałęzi150 mm
SilnikKubota
Moc silnika26 KM lub 34 KM
PaliwoDiesel
Układ tnący4 x Noże tarczowe
Prędkość koła zamachowego1700rpm
Hydrauliczne wałki podającePodwójne pionowe
System kontroli No-Stress
Zbiornik paliwa27 L
Rozmiar opon155/80/R13
Wydajność ton/godzinę3.75
Otwór gardzieli970mm x 790mm
Rozmiar wlotu podającego150mm x 230mm
Wylot280 obrót
Wymiary (D x S x W)355 x 129 x 233 cm
Waga750 kg
Moc akustyczna LWA115dB(A)