GreenMech
Rębaki do gałęzi
  • Start
  • Rębaki do gałęzi
    • RĘBAKI Z WŁASNYM NAPĘDEM
    • RĘBAKI NA GĄSIENICACH
    • RĘBAKI NA WOM
  • Technologia
  • O nas
  • Kontakt
  • Dilerzy
  • Blog
  • Moje konto
0
Twój koszyk jest pusty. Idź do Sklepu.
  • Bez kategorii
rębak do drewna
23 kwiecień 2021

Jak wybrać odpowiedni rębak do drewna?

Administrator Bez kategorii 0

Wiosenne porządki w ogrodzie, w tym pielęgnacja drzew oraz ich przycinanie, często wiążą się ze sporym bałaganem. Dzięki rębakom do drewna przywrócenie terenu zielonego do porządku będzie szybkie, proste i wygodne. Z urządzeń chętnie korzystają przedsiębiorstwa, które prowadzą wycinki drzew, gdyż zaoszczędzają na tym sporo czasu. Aby jednak maszyna sprawdziła się bez zarzutów w przydomowym ogródku, sadzie czy na polanie, należałoby wybrać właściwy sprzęt. Z uwagi na sporą dostępność maszyn, wybór może nie być taki oczywisty.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie rębaka?

Decydując się na zakup rębaka, powinno się przede wszystkim zastanowić, do jakich celów będzie wykorzystywane to urządzenie. Inny sprzęt zalecany jest ogrodnikom, którzy od czasu do czasu pielęgnują swój ogród, a inny dla firm, które będą z maszyny korzystać niemalże każdego dnia. W pierwszym przypadku odpowiednio sprawdzi się rębak do gałęzi elektryczny, którego moc silnika z reguły wynosi nie mniej niż 1,2-2,8 kW. Urządzenie działa cicho, jest lekkie i proste w przenoszeniu, jednak, aby działać, wymaga podłączenia do prądu. Maszyna będzie odpowiednia do mniejszych gałęzi. Znacznie wydajniejszy jest rębak do gałęzi spalinowy, którego moc silnika może wynosić nawet powyżej 6 kW. Często korzystają z niego firmy, gdyż umożliwia rozdrobnienie gałęzi nawet o bardzo dużej średnicy. To urządzenie jest tańsze od elektrycznego odpowiednika zarówno w zakupie, jak i utrzymaniu. Spalinowy rębak do drewna nie musi być podłączony do prądu, ani ciągnika, przez co zapewnia maksymalną mobilność. Warto również zwrócić uwagę na to, czy mechanizm tnący maszyny został dopasowany do planowanych działań, a także, czy rębak posiada jakieś wbudowane usprawnienia, na przykład moduł automatycznego wciągania gałęzi lub gąsienicę.

Ile kosztuje rębak do drewna?

Cena rębaków w dużej mierze zależy od budowy sprzętu, jego wielkości oraz komponentów, jakie posiada. Maszyny można podzielić na te podstawowe, służące do przydomowych prac pielęgnacyjnych oraz te specjalistyczne, wykorzystywane przez osoby, którym zależy na maksymalnej wydajności i krótkim czasie realizacji prac. Pierwsze z nich można znaleźć za kilka tysięcy złotych – najtańsze oscylują w granicach 2-3 tysięcy, jednak ich jakość może nie zadowalać każdego użytkownika. Taki sprzęt wystarczy, by pociąć mniejsze gałęzie krzewów i niskich drzewek owocowych. Średniej jakości sprzęt można dostać za kilkanaście tysięcy złotych, będzie on już odpowiedni, by w pełni zająć się przydomowym ogrodem. Firmy powinny jednak zainwestować w jeszcze lepszy rębak do drzewa, którego wydajność nie zawiedzie nawet najbardziej wymagających osób – takie urządzenia kosztują około kilkudziesięciu tysięcy złotych, niekiedy tworzone są pod indywidualne zamówienie i bezproblemowo poradzą sobie z pracami w trudnych warunkach.

pracujący rębak do drewna

O czym pamiętać używając rębaka do drzewa?

Należy mieć na uwadze, że rębak do gałęzi może być sprzętem niebezpiecznym, jeżeli jest wykorzystywany w niewłaściwy sposób. Każda osoba, która obsługuje maszynę, powinna się wcześniej do tego przygotować – przeczytać instrukcję lub wziąć udział w szkoleniu. Jeśli urządzenie wyposażone jest w diody informujące o podłączeniu do zasilania, przed bezpośrednim kontaktem z maszyną, zawsze należy odłączyć rębak. Podczas pracy, powinno zakładać się okulary oraz długie rękawice – powstałe trociny mogą dostać się do oka, co spowoduje spore zagrożenie dla użytkownika sprzętu. Nigdy nie należy przepychać zablokowanych gałęzi rękoma. Po zakończeniu pracy zaleca się, by oczyścić maszynę i odstawić ją w suche miejsce, nie zapominając o jej regularnym konserwowaniu.

Biorąc pod uwagę przeznaczenie każdej z maszyn, a także jej cenę, w łatwy sposób można dobrać odpowiedni, niedrogi, a skuteczny sprzęt. Tworząc rębaki mocowane do ciągników pod indywidualne zamówienie, należy dopasować je do konkretnego pojazdu, aby moc była kompatybilna, a praca nie sprawiała trudności. W przypadku wątpliwości związanych z zakupem warto skonsultować się bezpośrednio z producentem rębaków, który szczegółowo przedstawi różnice między wybranymi maszynami i doradzi w zakupie właściwej.

rębak do drewna EVO 165P
23 kwiecień 2021

Rodzaje i zastosowanie rębaków do drewna

Administrator Bez kategorii 0

Podczas regularnych prac porządkowych w przydomowym ogrodzie, na boisku czy w miejscach rekreacji, często zdarza się, że konieczne jest przycięcie lub całkowite wycięcie krzewów bądź drzew. Po zakończeniu pielęgnowania terenów zielonych okazuje się, że na całym obszarze pracy pozostały gałęzie. Można je dokładnie wyzbierać, jednak będzie to czasochłonne, a możliwości późniejszego zastosowania tych gałęzi będą bardzo małe. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z rębaków do drewna i gałęzi, dzięki którym błyskawicznie można pozbyć się problemu.

Czym jest rębak do drewna?

Szczegółowe zastosowanie rębaków zależy przede wszystkim od ich budowy oraz modelu. Niemniej jednak przeznaczenie maszyny jest dość proste – ma ona służyć do rozdrabniana gałęzi oraz kawałków drzew. Rębaki wyposażone są w komorę z nożami, do której trafia materiał drzewny oraz w komin po drugiej stronie maszyny, którędy wyrzucane są powstałe zrębki. Pocięte na kawałki drewno można wykorzystać jako opał, ściółkę lub przeznaczyć je na produkcję papieru. Budowa każdej z maszyn nieco różni się w zależności od posiadanego mechanizmu tnącego, a także sposobu, w jaki rębaki są zasilane. Inne urządzenia wykorzystywane są przez osoby prywatne, a z innych korzystają przedsiębiorstwa.

Jaki mechanizm tnący mają rębaki do drzew?

Jest kilka rodzajów mechanizmów, które montowane są w urządzeniach. Wyróżnić można między innymi rębak tarczowy oraz bębnowy. Pierwszy z nich, jak sama nazwa wskazuje, wyposażony jest w tarczę z ostrzami, która poruszając się w jednej płaszczyźnie koła, tnie drewno na mniejsze kawałki. Rębaki bębnowe mają natomiast bęben, który również posiada ostrza, jednak ma mniej ograniczone ruchy i może poruszać się w ruchu walca. Producenci proponują również rębak bijakowy, w którym drewno jest najpierw miażdżone, rębak z walcem zębatym o sporej wydajności, a także rębak z turbiną. Popularny jest również rozdrabniacz do gałęzi, który wykorzystuje się przede wszystkim do usuwania z terenu znacznie mniejszych kawałków drewna. Innymi mechanizmami, które można spotkać w tego typu urządzeniach, są noże ślimakowe.

silnik rębaka do gałęzi

W jaki sposób zasilane są rębaki do drewna?

Oprócz mechanizmu tnącego niezwykle ważny jest sposób, w jaki maszyny są zasilane. Decyduje to o ich mocy, a w tym też o zastosowaniu. Najpopularniejsze są rębaki ciągnikowe, czyli takie, które łączą się bezpośrednio z ciągnikiem i to dzięki niemu mogą funkcjonować. Zazwyczaj takie urządzenia wykorzystywane są przez przedsiębiorstwa, które na masową skalę zajmują się wycinką i obróbką drzew. Ten typ maszyny wymaga zakupu lub wynajmu ciągnika, gdyż w przeciwnym wypadku nie będzie można jej zasilić. W lasach lub na większych przestrzeniach można wygodnie przewozić sprzęt, co usprawnia pracę w każdym miejscu. Innym rodzajem urządzenia jest rębak spalinowy, który nie wymaga żadnego połączenia, przez co jest bardziej mobilny. Posiada własny silnik napędzany benzyną bezołowiową. Zatankowany do pełna pozwala na nieprzerwaną pracę przez ponad godzinę, jednak zależy to od pojemności zbiornika oraz zużycia paliwa. Charakteryzuje się bardzo wysoką mocą i może być wyposażony w moduł automatycznego wciągania gałęzi. Tym sposobem w błyskawiczny sposób można oczyścić teren z pozostałości po pracach porządkowych. Ostatni z najpopularniejszych typów urządzeń to rozdrabniacz elektryczny. Jest lekki i cichy, jednak wymaga stałego podłączenia do prądu. Ma nieco mniejszą moc niż spalinowy, dlatego jest to wybór idealny do mniejszych ogrodów.

Wiedząc już, czym różnią się od siebie rębaki, można w świadomy sposób dobrać najodpowiedniejsze urządzenie dla siebie. W niektórych przypadkach na zakupiony sprzęt otrzymuje się nawet kilkuletni okres gwarancji. Daje to pewność udanej inwestycji bez względu na zakupioną maszynę. W zależności od sposobu zasilania, budowy czy zastosowania rębaków, ich cena może wynosić od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Istnieją firmy, które zajmują się wypożyczaniem takich urządzeń zarówno dla osób prywatnych, jak i przedsiębiorstw.

rębak
7 styczeń 2019

Wybierając GreenMech’a masz gwarancje jakości

Administrator Bez kategorii 0

Przez ponad dwie dekady GreenMech wprowadził wiele
rewolucyjnych rozwiązań na rynek rębaków, poprzez
wprowadzanie co raz to nowych technologii jak i designu.
W tym celu konsekwentnie inwestowano w proces produkcji,
aby przynieść wartość dodaną dla klienta w postaci wyższej
jakości i niezawodności maszyn.
Od systemu projektowania CAD, poprzez precyzyjne cięcie
laserowe oraz malowanie proszkowe, inwestycja ta pozwoliła
na rozwój całego procesu produkcji o raz jego udoskonalanie.
Nieustannie zbieramy opinie od naszych klientów, którzy
pracują maszynami GreenMech. Dzięki czemu możemy
swobodnie konfigurować nasze produkty by stały się lepsze i
efektywniejsze w obsłudze dla finalnego użytkownika.
Całość procesu produkcyjnego odbywa się w naszej fabryce.
Zaczynając o cięcia stali poprzez montaż wszystkich elementów.
W 2008 roku z ostały wprowadzone japońskie standardy
jakości d o procesu produkcyjnego w nasze j fabryce.
Cały proces wytwarzania jest monitorowany oraz podawany
kontroli jakości od momentu spawania poprzez montaż podwozia.
Rębak GreenMech jest tworzony z pasja zachowując przy tym
najwyższy europejski poziom jakości.
Jesteśmy dumni z naszego rozwoju oraz ekspansji na rynki
zagraniczne, dzięki czemu możemy śmiało twierdzić iż jesteśmy
jednym z największych producentów rębaków i rozdrabniaczy w
Europie. Fabryka GreenMech w Alcester jest umiejscowiona w jednym
z najbardziej uprzemysłowionych obszarów w Anglii (Midlands).

GreenMech jest również członkiem ISO9001 jako akredytowane przedsiębiorstwo, dzięki temu Nasi klienci mają pewność iż kupują brytyjski produkt, spełniający międzynarodowe standardy jakości.

Co nas wyróżnia GreenMech’a?

5-stopniowy system malowania
Wszystkie metalowe elementy przechodzą przez intensywny
proces 5-stopniowego malowania, który składa się na:
piaskowanie, nakładanie podkładu, podgrzewanie, malowanie
proszkowe oraz ponowne podgrzewanie. Elementy metalowe są
podawane testom wytrzymałościowym na sól drogową.

Dostosowanie desingu
W odróżnieniu od innych producentów, GreenMech ma
możliwość dostosowania kolorystyki maszyn do potrzeb klienta.
Jeśli jesteś zainteresowany jakimikolwiek przeróbkami w maszynie
skontaktuj się z nami.

Znakomita jakość malowania
Wszystkie elementy metalowe wykonane są przez nas
w fabryce GreenMech. Przechodzą one przez 5 – stopniowy system
malowania, następnie są podawane 1000-godzinowym testom
wytrzymałościowym na sól drogową. Aby osiągnąć tak wysoką
jakość wszystkie elementy muszą przejść przez proces
śrutowania, nakładania podkładu a następnie podgrzewaniu
w piecu o temperaturze 200 ° w celu utwardzenia elementów.
Ten proces powoduje iż maszyna nawet po kilku latach
użytkowania zachowuje swój wygląd i nie traci swojej
wartości przy odsprzedaży.

GreenMech
© GreenMech 2022

INFORMACJE

  • O nas
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • Kontakt

Produkty

  • Rębaki do drewna
  • Rębaki z własnym napędem
  • Rębaki na gąsienicach
  • Rębaki WOM (do ciągnika)