Skip to content

Technologia

DOBRZE ZAPROJEKTOWANE

Naszym celem jest dostarczanie rębaków, które będą spełniać oczekiwania naszych klientów. Pomysły pojawiające się w trakcie rozmów z klientami i dilerami przekazywane są do zespołu zajmującego się projektowaniem i rozwojem, który wprowadza je w życie. Rezultatem takiej kooperacji jest wiele przełomowych produktów, które pozwalają na bezpieczniejsze, szybsze i mniej hałaśliwe użytkowanie.

ŻYWOTNE NOŻE

Od 1995 roku we wszystkich naszych rębakach stosujemy tylko noże tarczowe. Dzięki temu ograniczyliśmy konieczność wymiany i ostrzenia noży. Żywotność noża została zwiększona o 600%, co niesie ze sobą znaczne oszczędności. Dodatkowe zalety noży tarczowych to redukcja poziomu emisji hałasu, mniejsze wymagania energetyczne oraz mniej konserwacji. Z naszych obliczeń wynika iż na nożach tarczowych jesteśmy w stanie przepracować aż do 75 dni* ciągłej pracy (licząc po 8 motogodzin na dobę*).

PRACA NA ZBOCZACH

Z systemem SAFE-Trak dostaniesz się praktycznie w każde miejsce.  Ten zupełnie nowy projekt przełamał schemat, ponieważ to pierwszy rębak do drewna, który był równocześnie gąsienicowy, jak i wąski. Rozdrabniarka do drewna z takim systemem to idealny wybór dla firm pracujących w trudnym terenie.

OCHRONA SILNIKA

Nasz rębak spalinowy do gałęzi wyposażony jest w system No-Stress dzięki któremu silnik spalinowy nie jest narażony na obciążenia i praca staję się bezpieczniejsza. System ten mierzy prędkość obrotową tarczy i gdy ona obniży się poniżej wyznaczonego poziomu, wałki podające się zatrzymują aż tarcza wróci do swojej optymalnej prędkości  i wtedy wznawia podawanie materiału do środka.

PRACA BEZ WYSIŁKU

Hydrauliczne wałki podające wciągają materiał do środka.
Ułatwiają podawanie materiału co znacząco przyczynia się do zwiększenia ich wydajności zrębkowania materiał aż do 8 ton na godzinę. Większość maszyn wyposażona jest w poziome wałki.
Pionowe wałki występują w maszynach: Arborist 130, 150 oraz 190.

MARKOWE SILNIKI

Nasze maszyny wyposażone są w silniki rekomendowanych firm takich jak: Kubota, Briggs&Stratton, Yanmar, Isuzu czy Honda. Gwarantuje to pełne zadowolenie oraz niezawodność podczas pracy oraz wystarczająca moc do rozdrobnienia materiału.Wszystkie silniki są umiejscowione na stalowej ramie, która chroni silnik spalinowy, a zastosowane pokrywy zabezpieczają silnik przed zewnętrznymi uszkodzeniami oraz dodatkowo ograniczają emisje hałasu.

ODPORNA I TRWAŁA OBUDOWA

Wycięte laserowa stal podawana jest obróbce. Najpierw jest piaskowana poprzez specjalistyczne urządzenia. Następnie jest podgrzewana w przemysłowych piecach by w końcu trafić do pomieszczenia w którym następuje proces malowania proszkowego. Pomalowana stal ląduje ponownie do pieca. (istnieje możliwość wyboru koloru). W połączeniu cały proces powoduje iż obudowa nie jest narażona na warunki atmosferyczne, warunki drogowe (sól) oraz uszkodzenia mechaniczne (gardziel). Mimo długoletniego użytkowania rozdrabniacz do gałęzi zachowuje swój kolor i jakość wykonania.

HOMOLOGACJA

Nasze urządzenia są w pełni przystosowane do ruchu drogowego. Posiadają homologacje na rynek europejskim, są również w pełni przystosowane do ruchu drogowego. Rębaki GreenMech wyposażone są w hamulce najazdowe oraz  oświetlenie drogowe, istnieje również możliwość regulacji dyszla. Arborist 130 oraz 150 mają zachowane wagę do 750 kg co ułatwia poruszanie się po drogach oraz nie wymaga dodatkowych uprawnień.

NAJCICHSZE NA RYNKU

Nasze rębarki są jednym z najcichszych na rynku w swojej klasie dzięki systemowi Buy Quiet. Poprzez zastosowanie zaizolowanych osłon chroniących silnik, które ograniczają emisje hałasu na zewnątrz oraz dodatkowo ograniczają one emisje hałasu na zewnątrz. GreenMech przeprowadza średni pomiar emitowanego dźwięku, rozmieszczając mikrofony w okół maszyny dzięki czemu możemy otrzymać średni pomiar wydzielanych dźwięków (podawane LWA). Zastosowanie noży okrągłych również wspomaga redukcję emisji hałasu, dzięki innemu kątowi natarcia w porównaniu do popularnych noży prostych

SZEROKI WLOT PODAJĄCY

Szeroki wlot podający sprawia, że rozdrabniarka do drewna radzi sobie nawet z bardzo rozgałęzionym materiałem,  ułatwia to prace operatorowi i ogranicza przycinanie materiału piłą łańcuchową.  Zastosowane rozwiązania powodują, iż rozdrabniacz gałęzi firmy GreenMech sprawia, że praca na nim jest bardziej przyjemna i efektywna.